دبی

دبی به عنوان بزرگترین شهر شیخ نشین امارت متحده عربی درحال حاضر یکی از برترین مقاصد گردشگری جهان است. جذابیت‌های این شهر لوکس و زیبا به حدی هست که افراد زیادی را از سراسر جهان صرف‌نظر از مسافت و هزینه به این شهر کشورگونه کوچک بکشاند. امارات عربی متحده همسایه جنوبی ایران است و این نزدیکی باعث شده دبی برای مسافران ایرانی در دسترس‌‌تر و در نتیجه ارزان‌تر هم باشد. به کارگیری برترین فناوری‌های روز جهان، دبی را به فناورانه‌ترین شهر خاورمیانه و یکی از پیشرفته‌ترین شهرهای جهان تبدیل کرده است.

دبی

بزرگترین آب نمای موزیکال جهان

دبی در حال تبدیل شدن به شهر «ترین‌های» جهان است. آب‌نمای عظیم موزیکال دبی بزرگترین و بلندترین فواره آبی هوشمند آبی در جهان است که نزدیک به 300 متر طول داشته و آب تا ارتفاع یکصدمتری و هماهنگ با موزیک به هوا پرتاب می‌کند. ساخت این آب نمای منحصر بفرد نزدیک به 250 هزار دلار هزینه در برداشته و باعث شد که به یکی از جذابیت‌های دبی تبدیل شود. آب‌نمای دبی از 5 دایره کوچک و بزرگ ساخته شده که توسط یک منحی به طول 275 متر به یکدیگر متصل شده اند. نزدیکی آب نمای دوبی به برج خلیفه، فروشگاه دبی مال و هتل مشهور بلاژیو باعث شده است روزانه هزاران نفر از آن دیدن کنند. این فواره موزیکال به فاصله هر 20 دقیقه یک بار روشن شده و با یک موزیک رقص آب را به نمایش می‌گذارد.

برج خلیفه

برج خلیفه

برج خلیفه دوبی با 828 متر ارتفاع و 163 طبقه قابل استفاده بلندترین سازه ساخته شده به دست بشر روی زمین است. همچنین این برج دارای بیشترین تعداد طبقات قابل سکونت در یک ساختمان در جهان می‌باشد. از جذابیت‌های دیدنی این برج عرشه تماشای مناظر اطراف است که گردشگران می‌توانند از ارتفاعی تقریبا دوبرابر برج میلاد به تماشای مناظر اطراف بپردازند. این برج دارای هزار واحد آپارتمان، چندین استخر، یک هتل و نزدیک به 50 طبقه ساختمان اداری است. همه این ویژگی‌ها باعث شده که بلندترین سازه جهان تبدیل به یک جاذبه گردشگری برای شهر دوبی شود. در پائین این برج آب نمای موزیکال قرار گرفته و سمت دیگر آن یک پارک بزرگ 10 هکتاری واقع شده است…

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *