برای ورود به کانادا چه مقدار پول باید همراهمان باشد؟

ورود به کانادا

برای ورود به کانادا چه مقدار پول باید همراهمان باشد؟

یکی از سوالات مهمی که به دفعات پرسیده می شود این است که پس از آنکه ویزای کانادای ما آمد، چه مقدار باید پول در حسابمان و یا همراهمان باشد تا بتوانیم هزینه روزهای اول را جبران کنیم و یا به طور کل روزهای اول که هزینه های پیش بینی نشده ای دارد که باید برای آنها آماده بود؟

اجاره خانه

به دلیل اینکه تازه واردین دارای اعتبار کافی نبوده و اغلب آنها کسی را در کانادا ندارند که به عنوان ضامن قرارداد را امضا کند، صاحب خانه ها اغلب چند ماه اجاره را به شکل پیش دریافت می‌کنند. در کانادا رهن وجود ندارد بلکه چند ماه جلوتر اجاره خانه را اخذ میشود. این مقدار ممکن است سه ماه، ۶ ماه و یا حتی دیده شده برای کل سال باشد.

آنچه عرف است بین ۳ تا ۶ ماه است. از آنجایی که همیشه اجاره ماه اول و آخر گرفته می شود، پس به این مقدار یک ماه دیگر نیز اضافه شده و در مجموع ممکن است شما وادار شوید اجاره ۴ ماه را جلوتر پرداخت کنید. حال بستگی به مقدار اجاره شما این مبلغ ممکن است کم یا زیاد باشد. فرض کنید خانه ای را به مبلغ ۱۵۰۰ دلار اجاره کرده اید. پس باید حداقل به مقدار ۶۰۰۰ دلار آمادگی این را داشته باشید که صاحب خانه از شما طلب کند.

لوازم خانه

نکته قابل توجهی که در خانه‌های اجاره‌ای کانادا است، این است که تقریباً تمام خانه‌ها دارای یخچال، اجاق گاز، مایکروویو، ظرف شور، لباسشویی و خشک کن هستند. پس نیازی به تهیه آنها نیست.اما قاعدتا باید برای مبل، میز ناهارخوری، تلویزیون و سایر موارد پول کافی به همراه داشت و آنها را تهیه کرد. بسته به اینکه این لوازم را از چه شرکتی می‌خواهید تهیه کنید، حداقل ۵۰۰۰ دلار (انتها ندارد) برای شما هزینه دربر داشته باشد.

هزینه خودرو

خوشبختانه خودرو در کانادا جزء اقلامی است که قیمت آن بسیار پایین تر از ایران است. در مورد چگونگی تهیه خودرو در وبسایت ما اطلاعات کاملی وجود دارد. از طریق لینک زیر می توانید به آنها دسترسی داشته باشید. گر بخواهید خودرو دست دوم تهیه کنید می توانید با پرداخت حدود ۵۰۰۰ دلار ماشین مطلوب خود را بگیرید. البته اگر بخواهید آن را لیز کرده و یا فایننس کنید داستان متفاوت است که در این صورت حتما توصیه می کنم وبسایت را مطالعه کنید.

هزینه های جانبی

برخی هزینه ها نیز به عنوان هزینه های جانبی در نظر گرفته می شوند. مانند موبایل، اینترنت، پوشاک، بیمه و … که باید در ابتدا آنها را نیز تهیه کرد.اگرچه هر یک از آنها به تنهایی مبلغ قابل توجهی نمیشود، اما در مجموع باید چیزی حدود ۲۰۰۰ دلار را کنار گذاشت.حال با یک حساب سرانگشتی میتوان فهمید که حداقل برای ماه اول باید چیزی حدود ۲۰ هزار دلار به همراه داشت تا به مشکلی برخورد نکرد. البته این مبالغ قطعا کم و یا زیاد میشود. ممکن است کسی در ابتدای ورود اتوموبیل نخرد. یا بخواهد لوازم خانه را دست دو تهیه کند که در این صورت با ۱۰ هزار دلار هم کار راه میفتد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *