بلیط هواپیما

بهترین روش خرید آنلاین بلیط هواپیما

خرید بلیط آنلاین هواپیمادر کنار همه مزیت هایی که دارد، می تواند چالش هایی جزئی نیز به همراه داشته باشد، معمولا نرسیدن به پرواز یا به تاخیر افتادن سفر به دلیل عدم امکان خرید بلیط در زمان مناسب، از موارد پرتکرار چالش خریدهای آنلاین است. مطلب زیر به شما کمک می کند که با برخی از این چالش ها آشنا شوید و برای آن راه حل داشته باشید. این موارد بدین معنی نیست باید برای خرید بلیط ارزان، مناسب و با کیفیت حضورا به چندین آژانس‌های مسافرتی رجوع کنید.

اول: از سایت های معتبر بلیط هواپیما بخرید

شاید ساده و بداهه به نظر برسد، اما بسیاری از افراد به این توصیه ساده هم توجه نمی کنند و با مشکلات متعددی مواجه می شوند. سایت یا برنامه موبایلی که از آن بلیط خریداری می کنید باید و حتما مجوزهای قانونی تجارت الکترونیک خصوصا «نماد اعتماد الکترونیک» را داشته باشد. نماد اعتماد الکترونیک مجوز احراز هویت مالک سایت است. این نماد توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت و معدن و تجارت صادر می‌شود که با کلیک کردن روی آن، صفحه‌ای جدید باز می شود و مشخصات تأیید شده مالک سایت را نمایش می‌دهد.

دوم: انتخاب های کم و محدود را دور بریزید

قرار نیست خرید بلیط آنلاین باعث شود با انتخاب های محدودتری نسبت به خرید فیزیکی یا تلفنی مواجه شوید. از برنامه موبایلی و سایتی استفاده کنید که محدودیت خرید از یک شرکت خاص را نداشته باشد. این گزینه اهمیت زیادی در تعیین قیمت و رقابتی کردن کیفیت خرید دارد. ممکن است صرفا از طریق جستجو یا پرس و جو به یک سرویس خرید بلیط آنلاین برسید که صرفا نماینده یک شرکتی خاص است. بدیهی است که شما با محدودیت انتخاب قیمت و خدمات مواجه خواهید شد. هر چقدر گزینه‌های خرید بیشتر باشد، قدرت انتخاب بیشتری دارید.

سوم: امکان مقایسه سریع و در کنارهم را در نظر بگیرید

سایت یا برنامه‌ای که از آن خرید می‌کنید حتما باید گزینه و امکانات مقایسه درکنارِ همِ قیمت‌ها و امکانات را را از شرکت‌های مختلف دارا باشد. صرف این که بخواهید از یک سایت خرید کنید که قابلیت خرید از چند شرکت را داشت باشد اما نتوانید آنها را با هم مقایسه کنید کافی نیست. ازسرویس بلیط تهیه کنید که امکانات بلیطها را بر اساس قیمت و امکانات به سادگی مقایسه و نمایش دهد.

چهارم: با مشخصات واقعی خودتان خرید کنید؟

متاسفانه این ذهنیت غلط که از سالهای ابتدایی اینترنت شکل گرفته است هنوز در برخی موارد دیده می‌شود که باید در اینترنت حضور غیر واقعی (اسم و مشخصات و ..) داشت که اشتباه است، وقتی از سایت معتبری خرید کنید می‌توانید با اطمینان کامل به سایت اعتماد کرده اطلاعات واقعی مثل کدملی، شماره تماس تماس درست، شماره تلفن همراه، ایمیل و حتا مشخصات پاسپورت خودتان را ارائه کنید.

پنجم: دقیقه 90 خرید نکنید

خرید دقیقه نود و آخر وقت را با بلیط و تور لحظه آخر اشتباه نگیرید.معمولا در خریدهای آنلاین خطاهای فروش مضاعف ( فروش یک بلیط به دو نفر همزمان) و همچنین فروش بلیط بسته شده وجود ندارد اما هیچگاه خرید بلیط را به چند ساعت قبل از سفر یا همان روز سفر موکول نکنید. ممکن است اینترنت این تعمیم اشتباه را ایجاد کند که در هر لحظه می‌توانید خرید کنید و محدودیت زمانی ندارید، این کاملا درست است اما محدودیت تعداد و زمان بلیطها قطعا هست. یک در واقع سرویس‌دهی آنلاین، خود بخشی از سامانه فروش بلیط یک شرکت بزرگتر مثل شرکتهای هواپیمایی است.

ششم: مشتری دائم یک سرویس باکیفت شوید

یک سرویس خوب فروش بلیط هواپیما پیدا کنید، همه بلیط‌های خودتان و خانواده را از یک سرویس و با یک نام کاربری خرید کنید. وقتی مشتری دائم یک سرویس باشید از مزایا، تخفیف‌ها و طرح‌های آن می‌توانید استفاده کنید. به این شکل دراز مدت بلیط ارزان‌تر یا به همان نسبت با کیفیت‌تری خواهید خرید

هفتم: تفاوت و زمان‌بندی بین پروازها را در هنگام خرید بلیط به خوبی و با دقت ارزیابی کنید، اهمیت این موضوع زمانی خود را نشان می دهد یک یا چند ساعت در یک فرودگاه منتظر پرواز بعدی شوید یا جلسه و قرار دیگری در مقصد داشته باشیدکه زمان بندی و تفاوت پرواز‌های برنامه ریزی زمان‌بندی شما را تغییر دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *