بلیط ارزان هواپیما

بلیط ارزان هواپیما

گاهی اختلاف قیمت بلیط هواپیما در یک مسیر و با امکانات یکسان این سوال را در ذهن تداعی می‌کند که چرا برخی از بلیط های پروازها تا این حد اختلاف قیمت دارند؟ چگونه می‌توان در هر زمان از سفر ارزان‌ترین بلیط را خریداری کرد؟ قبل از شرح بیشتر بهتر است نگاهی کوتاه به نحوه عرضه بلیط داشته باشیم و همچنین علل تفاوت قیمت بلیط هواپیما در شرایط و با امکانات یکسان را بررسی کنیم.با هفت اقلیم همراه باشید تا در ادامه شما را به مهم‌ترین روش‌های خرید بلیط ارزان هدایت کنیم. باید بدانید بلیط ارزان را از کجا بخرید، چگونه بخرید و در چه زمانی.  قیمت بلیط هواپیما اگرچه از نظر فنی تابع عوامل زیادی است که از حوصله این مقاله خارج است، سه عامل زمان، مکان و روش خرید همیشه در آن تاثیرگذار است و مشتری باید آنها را مد نظر داشته باشد.

تاثیر زمان خرید در قیمت بلیط هواپیما

زمان از جایگاه مشتری اولین عامل تاثیرگذار در قیمت بلیط هواپیما است.. تاثیر عامل زمان را می‌توان به دو شکل ارزیابی کرد. زمان خرید بلیط و زمان سفر. زمان خرید بلیط در اختیار مسافر است اما ممکن است برای شما یک سفر پیش‌بینی نشده و ناگهانی پیش بیاید. در این مواقع شاید به لحاظ وقت کم کار زیادی نشود کرد، به همین دلیل است که اگر خرید بلیط به دقایق آخر موکول شود احتمال این که بلیط با قیمت متفاوت به شما فروخته شود زیاد است، گاهی در مورد بلیطهای چارتری قضیه کاملا عکس است. بلیطهای یک پر از چارتر هرچه دیرتر تکمیل شود فروشنده به خاطر زیان کمتر آن را عرضه می‌کند. مشکل بزرگ بلیط های چارتری ارزان عدم امکان برنامه ریزی سفر بر اساس آن است. زمان سفر  نیز در قیمت تمام شده آن تاثیر زیادی دارد. اگر که زمان سفر شما در اوج تقاضای بلیط یا به مقصدی باشد که شرایط زمانی به شدت در آن تاثیر است، قطعا قیمت مفاوتی پرداخت خواهید کرد. مثلا سفر به روسیه یا کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس یا آفریقا و غیره. در فصل تابستان قیمت بلیط روسیه از زمستان گرانتر است و در مورد کشورهایی با آب و هوای گرم این قضیه کاملا عکس است.

تاثیر روش خرید در قیمت بلیط هواپیما

هر چقدر قدرت مقایسه و انتخاب بیشتری داشته باشید بلیط را به قیمت مناسب‌تری خواهید خرید. مقایسه زمانی امکان‌پذیر است که بتوان جزئیات خدمات انوع بلیطهای مختلف را در کنار هم ارزیابی کرد. قطعا مراجعه تک به تک یا تماس تلفنی کار سخت و وقت‌گیری خواهد بود. به همین دلیل خرید آنلاین بهترین گزینه است.می‌توانید آنلاین بلیط خودتان را بخرید. حتا اگر مردد هستید که آیا بلیط آنلاین هواپیما به صرفه‌تر است یا بلیط حضوری، پیشنهاد می‌کنیم مقایسه و انتخاب خودتان را آنلاین انجام دهید سپس حضوری اقدام به خرید کنید. بسیاری از آژانسهای گردشگری برای رونق فروش آنلاین و تشویق مشتریان اینترنتی اقدام به ارائه خدمات و تخفیف‌های ویژه می‌کنند که همین موضوع می‌تواند به عنوان یک عامل تاثیرگذار در قیمت بلیط سفر در نظر گرفته شود.

تاثیر مقصد در قیمت بلیط هواپیما

در بخش اول گفته شد که برخی از مقاصد در برخی از فصول سال تقاضای بیشتر برای سفر دارند، این موضوع یکی از عوامل تاثیر گذار بر گرانی و ارزانی قیمت بلیط سفرهای هوایی است. برخی از سفرها خصوصا مسافت‌های طولانی دارای دو یا چند مقصد پروازی است از همین رو این بلیط یک پرواز مستقیم با پرواز غیر مستقیم متفاوت است. برخی از مقاصد توریستی مرکز توزیع مسافر به سایر جاها هستند. بر همین اساس ممکن است نوعی سفر یکطرف از مبدا به یک مقصد برقرار شود که بازگشت آن قیمت بلیط متفاوتی دارد. همه این عوامل در کنار هم می‌تواند کمک کند تا بلیط ارزان‌تری نسبت به سایرین تهیه کنید.

یک عامل کمتر شناخته شده در تعیین قیمت بلیط هواپیما

خدمات گردشگری و صنایع وابسته به آن کاملا تخصصی و پرجزئیات است. طبیعی است که وفاداری به یک برند یا آژانس خدمات گردشگری می‌تواند مزیت بزرگی برای شما باشد خصوصا وقتی تعداد سفرهای شما افزایش یافت آژانس مذبور شناخت بیشتری از سلائق سفر و انتخاب‌های شما خواهد داشت. بنابر این توصیه می‌شود به یک آژانس معتبر که دارای دفتر اختصاصی، مجوزهای مربوطه، سرویس خرید آنلاین و همچنین پرسنل با تجربه است اعتماد کنید. قطعا در هنگام خرید بلیط هواپیما فروشندگان این آژانس در نقش مشاور راهنمایی‌های خوبی در جهت یک خرید مقرون به‌صرفه به شما خواهند کرد. گاهی ممکن است یک آژانس گردشگری قیمت ویژه‌ای را برای مسافران و مشتریان خاص خود کنارگذاشته باشد که در تعرفه رسمی آنها نیامده باشد. منظور ما چانه زنی خرید نیست. آژانسهای خدمات گردشگری که قدرت و مهارت بازاریابی بالاتری دارند به خوبی می‌دانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *