تایلند

تایلند با نام رسمی پادشاهی تایلند و نام سابق سیام، کشوری در شبه جزیره هند و چین واقع در جنوب شرقی آسیاست ،کشوری دیدنی پر از جاذبه‌های طبیعی و فرهنگی متفاوت است.تایلند یک کشور توریست‌پذیر است که جاذبه ها، امکانات و خدمات توریستی گسترده‌ای دارد. حدود ۷۵ درصد مردم این کشور قومیت تایی، حدود ۱۴ درصد چینی‌تبار، ۳ درصد مالایی و بقیه از اقوام هستند. زبان تایلندی که از قدیمی‌ترین زبان‌های شرق آسیاست زبان رسمی این کشور محسوب می شود و بیشتر مردم تایلند به این زبان صحبت می‌کنند هرچند گویش‌های قومی و منطقه‌ای بسیاری نیز در نقاط مختلف این کشور وجود دارد. ۹۵٪ از جمعیت این کشور بودایی، ۴٪ مسلمان و یک درصد باقیمانده هم سایر ادیان و مذاهب را در این کشورتشکیل می دهند. گفته می‌شود یک نفر ایرانی به نام شیخ احمد قمی مذهب شیعه را به تایلند آورده است.
فصل پر گردشگر تایلند از ماه اکتبر تا آوریل است در نتیجه قیمت‌ها به بیشترین مقدار خود می‌رسند. در ماه‌های تابستانی، بارندگی و گرمای شدید هوا در تایلند سبب کاهش قیمت می شود.
با آژانس مسافرتی هفت اقلیم همراه باشید تا با جاذبه های برتر و شگفت انگیز کشور تایلند آشنا شویم:

جزیره Tarutao

یکی از 51 جزیره متعلق به مجمع الجزایرTarutao پارک ملی دریایی در جنوب تایلند است. یکی از بزرگ ترین جاذبه های Tarutao حیات وحش آن است: لاک پشت های دریایی، نهنگ، سوسمار، بوزینه خرچنگ خوار، گوزن موس.

آیوتایا

شهر تاریخی آیوتایا بانکوک یکی از جاذبه های گردشگری بانکوک، در سال ۱۳۵۰ به عنوان پایتخت تایلند در نظر گرفته شد. این شهر در قرن ۱۷ یکی از ثروتمندترین شهرهای آسیا به شمار می رفت و مسافران تور تایلند را به خود جذب می کند. آیوتایا در حدود ۴۱۷ سال پایتخت تایلند بود ولی در سال ۱۷۶۷ محل حکومت ۳۳ تن از پادشاهان تایلند از خاندان های مختلف بود تا ارتش برمه به آن حمله کرد و آنرا فتح و تخریب نمود.

جزیره چانگ

جزیره چانگ واقع در نزدیکی مرز کامبوج است که از نظر بزرگی دومین جزیره در تایلند و بزرگ‌ترین در مجمع الجزایر پارک دریایی جزیره چانگ است.تعداد زیادی از تایلندی های ثروتمند و مسافران بین المللی که به سواحل دست نخورده کوه چانگ و آبهای گازدارش کشانده شده اند کوه چانگ را کشف کرده اند و چندین چشمه عالی و پناهگاه در این منطقه نیز وجود دارد که این افراد می توانند از آنها بهره مند شوند.

تایلند

جزایر سیمیلان (از زیباترین جاذبه های تایلند)

جزایر سیمیلان در غرب دریای آندامان بهترین مکان برای غواصی در تایلند است. مجمع الجزایر از 9 جزیره پوشیده از جنگل های استوایی با سواحل شنی سفید تشکیل شده است. مناظر زیر سطح آب چشمگیرتر است. دو نوع مختلف مکان غواصی در اطراف جزایر سیمیلان وجود دارد. ازشرق رو به مکان های شیرجه متشکل از صخره های مرجانی با شیب آرام و در مقابل غرب رو به مکان های شیرجه شامل تخته سنگ گرانیت گسترده، با مرجان نرم و سخت پوشش داده شده.

ریلی

ساحل ریلی (یا رای له ) یک شبه جزیره کوچک است که با توجه به صخره های سنگ آهک و قطع دسترسی به سرزمین اصلی، تنها با قایق قابل دسترسی است. این صخره ها سنگ نوردان بسیاری را از سراسر جهان جذب می کند، اما این منطقه به دلیل سواحل زیبا و فضای آرامش بخشش یکی از جاذبه های معروف در تایلند است. در ریلی هچ جاده ای نخواهید دید و تنها پیاده رو در این جزیره می بینید . حتی اتوبوس و یا ماشین هم وجود ندارد و این بهترین فرصت برای دور شدن از دنیای پر هرج و مرج و شلوغ است . تنها وسیله نقلیه در این شبه جزیره ، قایق است .

جزیره فی فی

جزیره فی فی یک مجمع الجزایر کوچک در استان کرابی در جنوب تایلند است. جزیره فی فی بزرگ، بزرگ ترین جزیره از این گروه است، و تنها جزیره با ساکنان دائمی است در حالی که جزیره فی فی کوچک به عنوان یک ساحل با تورهای غواصی بسیار محبوب است. گردشگری در جزیره فی فی در این اواخر، به خصوص بعد از استفاده از جزیره فی فی کوچک به عنوان یک محل برای ساخت 2000 فیلم ساحلی، گسترش یافته است ودر حال حاضر یک مکان بسیار زیبا برای گردشگران محسوب میشود.

وات آرون

وات آرون به معنی «معبد سپیده دم» یکی از معابد بودایی واقع در کرانه غربی رود چائو فرایا است. این معبد به عنوان یکی از زیباترین و منحصربه‌فردترین معابد در بانکوک شناخته می‌شود که از طراحی زیبا‌، منظره رودخانه و دورنمای جذابی برخوردار است. وات آرون مکانی عالی برای شروع بازدیدتان در بانکوک است . وات آرون درست رو بروی رود وا فو بنا شده، بنابراین شما می‌توانید هم معبد هم رودخانه را یکجا بازدید کنید. برای عبور از رودخانه نیز هرچند دقیقه یک بار قایقی عبور می‌کند.

در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سفر به تایلند و آگاهی یافتن از قیمت های تور تایلند با همکاران ما در هفت اقلیم تماس بگیرید.

تور تایلند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *